ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 6906381
*
nr 690 6381
PASTEL
Signerad Emil Friberg, kopia efter original 1745 av Jean-Marc Nattier, föreställande prinsessan Marie Adelaide av Frankrike som Diana. 72x93,
Signerad Emil Friberg, kopia efter original 1745 av Jean-Marc Nattier, föreställande prinsessan Marie Adelaide av Frankrike som Diana. 72x93
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday April 4 2011
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/3 17:18:50
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06
-
3201 PASTEL
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signed, dated -..//
Auction ends
in two days
3 juni at 19:05
-
3189 PASTEL
unidentified artist. Signed, portrait of a woman, ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
3 juni at 19:03
-
3458 PASTEL
Verner Molin (1907-1980), Sweden. "TÃ¥kern". Signed..//
Auction ends
in two days
3 juni at 18:43
*
PASTEL
nr 690 6381
PASTEL
Signerad Emil Friberg, kopia efter original 1745 av Jean-Marc Nattier, föreställande prinsessan Marie Adelaide av Frankrike som Diana. 72x93,
Signerad Emil Friberg, kopia efter original 1745 av Jean-Marc Nattier, föreställande prinsessan Marie Adelaide av Frankrike som Diana. 72x93
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday April 4 2011 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/3 17:18:50 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06 -
3201 PASTEL
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signed, dated -..//
Auction ends
in two days
3 juni at 19:05 -
3189 PASTEL
unidentified artist. Signed, portrait of a woman, ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
3 juni at 19:03
-
3458 PASTEL
Verner Molin (1907-1980), Sweden. "TÃ¥kern". Signed..//
Auction ends
in two days
3 juni at 18:43